Kalite Yaklaşımımız

Erkul Kozmetik ürünleri; Amerika ve Avrupa'dan ithal edilen FDA ve AB mevzuatına uygun pigmentler ve hammaddelerle üretilmektedir. Üretimde kullanılan hammadde ve ambalaj malzemeleri teknolojik cihazlarla donatılmış laboratuarlarda fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik olarak test edilmektedir.

EC 1223/2009 Kozmetik Yönetmeliği gerekliliklerini sağlamak amacıyla, Ürünlerin tamamı, Avrupa'da yerleşik laboratuarlarda, insan sağlığı için gerekli olan ürün güvenlik testlerinden geçtikten ve bir uzman tarafından ürün güvenlik raporu hazırlandıktan sonra tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Ürünlerimiz ve ürünlerimizde kullanılan hammaddeler hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.

Sürekli gelişim yaklaşımı ile ürün geliştirme faaliyetleri, kendi bünyesinde bulunan özel AR-GE merkezinde, İtalyan ve Fransız danışmanların gözetiminde 20 kişilik uzman kadrosu ile gerçekleştirilmektedir. Erkul Kozmetik Türkiye'de mikrobiyoloji laboratuarı olan tek kozmetik üreticisi konumundadır.

Kozmetik sektörü için en önemli kalite ve hijyen standartlarının başında gelen ISO 22716:2007 Cosmetic-GMP (Good Manufacturing Practices - İyi Üretim Uygulamaları), HELAL/HALAL (MS 1500:2009) ve ISO 9001–2008 Kalite Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir.

Kalite Politikamız

Uluslar arası yasa ve yönetmeliklerine uygun, güvenilir ve müşteri beklentilerini karşılayan ürünler geliştiririz. ISO 22716:2007 Cosmetic-GMP, HELAL/HALAL (MS 1500:2009) ve ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi kurallarına uyarak kaliteli ürünler üretiriz ve gelişimin sürekli bir faaliyet olduğu bilinci ile sistemimizi gözden geçirerek iyileştiririz.

Tüm Paydaşlarımızla (müşteri, çalışan, tedarikçi, toplum) onların ihtiyaçlarını ele alarak ve tam katılımlarını sağlayarak karşılıklı yarara dayalı uzun vadeli ilişkiler kurarız. Kalite Politikamızın benimsenmesi ve uygulamaya yansıması için sürekli eğitimler yapar ve eğitimleri değerlendiririz.

Kalite Belgeleri İçin Tıklayın