Kalite Yaklaşımımız

Erkul Kozmetik ürünleri; çoğunlukla Avrupa ülkelerinden ve Amerika’dan ithal edilen AB ve FDA mevzuatına uygun pigmentler ve hammaddelerle üretilmektedir. Üretimde kullanılan hammadde ve ambalaj malzemeleri teknolojik cihazlarla donatılmış laboratuarlarda fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik olarak test edilmektedir.

EC 1223/2009 Kozmetik Yönetmeliği gerekliliklerini sağlamak amacıyla, Ürünlerin tamamı, Avrupa'da yerleşik laboratuarlarda, insan sağlığı için gerekli olan ürün güvenlik testlerinden geçtikten ve bir uzman tarafından ürün güvenlik raporu hazırlandıktan sonra tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Ürünlerimiz ve ürünlerimizde kullanılan hammaddeler hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.

Sürekli gelişim yaklaşımı ile ürün geliştirme faaliyetleri, kendi bünyesinde bulunan özel AR-GE merkezinde, 20 kişilik uzman kadrosu ile gerçekleştirilmektedir.

Kozmetik sektörü için en önemli kalite ve hijyen standartlarının başında gelen ISO 22716:2007 Cosmetic-GMP (Good Manufacturing Practices - İyi Üretim Uygulamaları), HELAL/HALAL (MS 1500:2009), OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı Ve Güvenliği Yönetim Sistemleri, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 9001–2015 Kalite Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir.

Kalite Politikamız

Ürün, hizmet ve faaliyetlerimizin kalitesinde etkin olan Entegre Yönetim Sistemleri kapsamında belirlenen proseslere iç veya dış kaynaklı olarak gelebilecek tehlikeleri zamanında tespit ederek, bu tehlikelerin vuku bulması durumunda ortaya çıkabilecek maddi veya manevi iş kayıplarını önlemeyi,

Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği, İyi İmalat Uygulamaları, Helal Yönetim Sistemleri Standartlarından taviz vermeden sürekli iyileştirme sağlamayı ve faaliyetlerimiz dolayısıyla sorumlusu olduğumuz yasalara ve mevzuatlara ilgili taraflarla iş birliği yaparak tavizsiz uymayı,

İleri